Organik Ürün Faydaları | Bursa

Bursa Organik Ürün Faydaları
Organik Ürün Faydaları

Organik Ürün Faydaları Nelerdir? Doğanın kalbi Bursa‘daki bahçelerimizden dalından tazecik topladığımız organik ürün hizmetine devam etmekteyiz. Peki organik ürün tüketmenin faydaları nelerdir?

Dünya nüfusunun, adeta kapasitenin üstünde artışı sebebiyle hemen hemen tüm üretim zincirlerinde doğal olmayan yöntemlerin kullanılması durumu hepimizin malumudur. Gıda ise maalesef bu alanda bir hayli fazla sınırları zorlanan bir tüketim ürünüdür ki, Dünya Sağlık Örgütü başta gelmek üzere hemen her sağlık otoritesi, doğal olmayan ya da doğal olmayan yöntemlerin karışımı ile üretilen gıdaların salık üstünde olumsuz etkilerinden bahseder. Zaten Organik yiyeceklerin yararları başlığını inceliyor olmamızın neden de eksiksiz olarak budur. Günümüzde tükettiğimiz birçok ürün organik değildir, bu da sağlığımız üstünde majör olumsuzlukların oluşmasına neden olabilmektedir.

Organik Ürün Nedir?

Aslında endüstri öncesinde tüketilen tüm besinler için organiktir demek oldukça doğru olabilir. Geleneksel yöntemler ile, mevsiminde ve kimyasallar karışmadan üretilen besinler; organik besinlerdir.

10 Maddede Organik yiyeceklerin faydaları

  1. Organik yiyecekler, insan doğasının gereği olan besin değerlerini en uygun şekilde vücuda kazandırabilecek niteliklere sahiptir.
  2. Organik yiyecekler, genetiği değiştirilmemiş ürünlerdir. Bu sayede insan vücuduna olumsuz etkileri yoktur. Bilakis daha sağlıklı olunmasına yardımcı olur.
  3. Organik besinler, ağır kimyasallar, boyar maddeler ve zirai mücadele ilaçlarını içermez.
  4. Organik beslenme şartlarında, hücre bazında yüksek kaliteli beslenme mümkün olur. Daha sağlıklı hücreler gelişir ve yaşamsal faaliyetler iyileşir.
  5. Organik besinler, insanların var olduğu günden bu yana tükettiği besinlerdir ve genetiğimiz ile uyumludur. Bu sayede vücudumuz bu besinleri en iyi şekilde işler ve faydalanır.
  6. Organik besinlerin içerdiği vitamin ve mineral değerleri, olması gereken seviyededir.
  7. Çocukların gelişiminde, organik besinlerin tüketilmesinin hayati önemi vardır. Besin bileşenlerinin yeterliliği ve hormon ihtiva etmeyen besinlerin tüketilmesi son derece önemlidir.
  8. Vücut direnci (immün sistem) üzerinde organik beslenmenin hayati önemi vardır. Organik besinlerin tüm sistem üzerinde yapıcı etkileri söz konusudur.
  9. Organik ve dengeli beslenerek, obezite gibi ciddi sağlık sorunlarından uzaklaşmak mümkündür. Zira organik besinler sadece enerji kaynağı değil, doğal besin kaynaklarıdır.
  10. Organik beslenme şartlarında, kanser riskinin azaldığına dair ciddi araştırmalar söz konusudur. Bu tip beslenmede, kanser riskinin azaldığı birçok çalışmada gösterilmiştir.

Kaynak : Organik Gurme

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Shopping Cart
İletişime Geç
Bizimle iletişime geçin.
Merhaba, Nasıl yardımcı olabiliriz?